Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Zabrać ministrowi paszport!

Piotr Gursztyn

Pilnować Radka Sikorskiego – takie hasło obowiązuje dziś w PO. Pilnować, aby sam nie zrobił sobie krzywdy

Minister słynie z tego, że mówi barwnie i obrazowo. Coraz częściej zbyt barwnie i zbyt obrazowo. Czego przykład dał w Berlinie, tak że potem cała PO musiała udawać, iż podobają się jej tezy Radosława. Zwłaszcza te o wspólnej liście do europarlamentu, czyli pomyśle oznaczającym, że ktoś z PO straci mandat deputowanego.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wprawdzie skromność szefa MSZ jest legendarna, ale masa niedowiarków w PO jest przekonana, że Radosław Sikorski bardzo chce zostać szefem partii, premierem, prezydentem, a potem kierownikiem Unii Europejskiej i całego świata. Zatem barwna oracja z Berlina staje się dla tych niedowiarków, złych ludzi, orężem w walce przeciw. Już zaczęli jątrzyć, szepcząc w sejmowych korytarzach, że osoba tak nieodpowiedzialna nie powinna być nawet wojewodą w Bydgoszczy.

Wesoło jest też w kręgach, z których Sikorski się wywodzi. Czyli w PiS i okolicach. Niespożyta jest inwencja Jacka Kurskiego w wymyślaniu psikusów swojemu byłemu pryncypałowi. Legendarny Kura stwierdził, że nazwa jego ugrupowania – Solidarna Polska – jest zbyt mało sexy, a za bardzo zobowiązująca. Że każe być socjalnym, a czasem przecież warto skręcić w stronę wolnego rynku. Zatem wymyślił nową nazwę. Uwaga! Uwaga! To news „Sejmowych Plotek”. Kurski chce nazwy Sprawiedliwa Polska. Łatwo wyobrazić sobie wściekłość Jarosława. Ale i tak jest dobrze, że Kurski nie chce nazwy np. Prawość i Solidarność.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez