Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Podążając ku jednorazowości

Igor Zalewski

Nie tak dawno antyglobaliści protestowali przeciwko kupowaniu. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach nie da się nie kupować

Hallgrímur Helgason, islandzki pisarz o genialnym imieniu i nazwisku, twierdzi, że antyglobaliści są wrogami najfajniejszych rzeczy na świecie: globalnego ocieplenia, pornografii i mięsa. Dołączenie do tej listy zakupów pokazuje, że szlachetni idealiści sprytnie dorabiają ideologię do swej niechęci do dezodorantu i szamponu.

Sęk jednak w tym, że współczesny konsument kupuje nie tylko dlatego, że reklamy wybełtały mu dokumentnie mózg. Po prostu musi. Bo przeciętny czas cieszenia się ukochanym przedmiotem jest dziś znacznie krótszy niż w dawnych, ciemnych czasach.

Już nie chcę porównywać rzymskich i bizantyjskich mozaik z moją łazienkową terakotą. W każdym razie willa Hadriana ma się całkiem nieźle po prawie 2 tys. lat, a płytki nad moją wanną właśnie zaczęły odpadać po dziesięciu latach, co może tłumaczyć, dlaczego niewolnictwo nie przeszkadzało najszlachetniejszym umysłom starożytności. Goście wtedy porządnie wykonywali swoją robotę.

A gdzie teraz takich znaleźć?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO