Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

WANDA NOWICKA SZEFOWA FEDERACJI NA RZECZ KOBIET I PLANOWANIA RODZINY, POSLANKA NA SEJM RP Z RAMIENIA RUCHU PALIKOTA FOT DOMINIK PISAREK/FOTORZEPA

Tajne dotacje

Mariusz Majewski

Złamanie prawa farmaceutycznego przez nielegalną reklamę środków antykoncepcyjnych, nierejestrowany lobbing i płatna protekcja – to zarzuty wobec Wandy Nowickiej

Zawiadomienie do prokuratora generalnego złożyła zajmująca się obroną życia Fundacja PRO. Sprawę bada obecnie Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ.

– Wdrożone zostało postępowanie sprawdzające. Prokurator zapoznaje się z treścią zawiadomienia – mówi nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

Ma 30 dni od wpłynięcia zawiadomienia na podjęcie decyzji, czy wszczęte zostanie postępowanie sprawdzające (może to też zlecić policji), czy też nie.  

– Zarzuty są nieprawdziwe. Federacja nigdy nie służyła interesom żadnych firm farmaceutycznych. Wypełniała swoje cele statutowe. Naszą dokumentację badał sąd, a ja sama byłam przez sąd przesłuchiwana – stwierdza Krystyna Kacpura, pełniąca obowiązki szefowej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Kacpura dodaje również, że nie bardzo wie, na czym miałby polegać lobbing, o którym mowa, a jeśli chodzi o prawo farmaceutyczne, to federacja „miała proces z głównym inspektorem farmaceutycznym i go wygrała”. Przyznała też, że nie chce podejmować się oceny, ale jej zdaniem „Wanda niepotrzebnie składała pozew do sądu”.

Przekazaliśmy prośbę o rozmowę wicemarszałek Wandzie Nowickiej. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy