Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Króliki doświadczalne

Dorota Gawryluk

Nasz rząd nie partaczy. Eksperymentuje. A nam nie przeszkadza rola zwierząt laboratoryjnych

Są informacje, które zmuszają do refleksji oraz pomagają zrozumieć świat i czasy eksperymentów, w jakich przyszło nam żyć.

Taką właśnie wiadomość przyniósł ostatnio reporter „Wydarzeń” Marek Sygacz. Otóż w Dąbrowie Górniczej jest wiadukt, który – jak wiele takich obiektów w Polsce – wymaga gruntownego remontu. Woda przecieka przez niego niczym przez sito.

Kiedy problem nabrzmiał na tyle, że wiaduktem zainteresował się nadzór budowlany, wszyscy przerzucali się odpowiedzialnością i nikt nie chciał podjąć się remontu przeprawy. Miasto tłumaczyło, że odpowiada tylko za to, co jest pod wiaduktem, czyli za drogę. Polskie Linie Kolejowe, jak się okazało – właściciel kładki, też nie bardzo chciały się sprawą zająć, bo to – wiadomo – kosztuje. Ale spółka została zmuszona do działania i odwaliła fuszerkę. Dostała za to nawet karę. I to najwyższą z możliwych, czyli 50 tys. zł. Odwołała się jednak od tej decyzji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy