Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Piotr Marecki, Nam wieczna w polszczyznie rozroba! Marian Pankowski mowi, Ha!art

Testament najmłodszego pisarza

Piotr Marecki, Nam wieczna w polszczyźnie rozróba! Marian Pankowski mówi, Ha!art

Marian Pankowski – artysta wyjątkowy i tajemniczy. Od 1945 r. mieszkał w Brukseli  i stamtąd współtworzył współczesną polską literaturę. Jego powieści („Smagła swoboda”, „Matuga idzie. Przygody”, „Rudolf”) poetyckim rozbuchaniem i językową oraz obyczajową odwagą wywracały polszczyznę do góry nogami. Prawdziwe uznanie zyskał dopiero kilka lat temu – zaczął wtedy publikować książki ze zdwojoną energią.

Pomimo dziewięćdziesiątki na karku uznawany był za „najmłodszego pisarza polskiego”. Swojej ostatniej książki – czyli wywiadu rzeki, którego udzielił Piotrowi Mareckiemu – nie doczekał. Tym bardziej urasta ona do rangi artystycznego testamentu,  w którym Pankowski mówi o sobie i swojej twórczości.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej