Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Całun Turyński jednak prawdziwy

Anna Herbich

Włoscy naukowcy znaleźli dowody świadczące o nadprzyro-dzonych okolicznościach powstania Całunu Turyńskiego. Układ widoczny na materiale odpowiada biblijnemu opisowi obrażeń, które Chrystus odniósł przed śmiercią. Po latach prób naukowcom udało się stworzyć replikę Całunu Turyńskiego, naświetlając płótno promieniami lasera ultrafioletowego.

Zaawansowana technologia, którą posłużyli się pracownicy Włoskiej Agencji Narodowej ds. Technologii, Energii i Środowiska (ENEA), wykracza poza możliwości średniowiecznych oszustów, wykluczając tezy o domniemanym fałszerstwie. – Wyniki badań pokazują, że krótki i intensywny wybuch promieni UV może wpłynąć na płótno tak, aby odtworzyło szczególne cechy obrazu ciała na Całunie Turyńskim – argumentują naukowcy z ENEA.  – Prawdziwość Całunu Turyńskiego zawsze była kwestionowana – mówi „URz”  ks. prof. Waldemar Chrostowski. – Naprzeciw fałszywym twierdzeniom stoją niezbite fakty. Prowadzone od wielu lat badania potwierdzają niezwykłość Całunu Turyńskiego.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO