Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Usunąć Sejm z krzyża

Wiktor Świetlik

Palikot to przesympatyczny i mądry chłopak – stwierdziła w TVN marszałek Ewa Kopacz. A ponieważ każdy sądzi podług siebie, trudno jej nie wierzyć. Mądry chłopak rozniecił spór o najważniejszą dziś sprawę w Polsce, czyli krzyż w Sejmie, a mądra pani marszałek zajmuje się ostatnio głównie lekturą ekspertyz w tej sprawie. Wszystko to zmusza do zastanowienia się, czy nie lepiej by było w ogóle Sejm usunąć, a krzyż zostawić.

W sumie to haniebne, że prezydentowi jego kancelaria musiała kupić nową strzelbę, a nie podarował mu jej lud w podzięce za wytężoną pracę. Strzelba cieszynka, specjalny model przeznaczony do polowań na ptactwo siedzące, wykonana jest – jak pisał „Super Express” – z kilku stopów metalu, drzewa gruszy, ozdobiona masą perłową i elementami srebra. Oczywiście od razu pojawiły się zarzuty, że prezydent powraca do niepopularnego zwyczaju strzelania do zwierząt. Tymczasem może chodzić o coś zupełnie innego. Cieszynka mogła być na przykład prezentem dla chińskich partnerów, których prezydent odwiedził, i posłużyć do celowania do rozmaitych żywych celów na pograniczu z Nepalem.

Senator PiS Beata Gosiewska skrytykowała nadmierną – jej zdaniem – skłonność w PiS do wyrzucania kolejnych nie dość pewnych osób. Ale może jest w tym metoda wielkiego stratega? Kiedy już ich wszystkich, wszyściutkich wyrzuci, to na koniec przyjmie ich z powrotem na nowych, bardziej surowych zasadach. Sami się będą o to prosić.

W ramach współpracy między Ruchem Palikota i SLD – obie partie 1 maja zorganizują wspólny wiec poparcia dla ludzi pracy. Pomysł świetny, bo któż wie więcej o problemach ludzi pracy niż nasza lewica? Na wiecu Palikot może wygłosić pogadankę dla ludu, jak wybrać dobry krawat w Mediolanie, Ryszard Kalisz pozwoli robotniczym dzieciom dotknąć swojego jaguara, a Aleksander Kwaśniewski zlicytuje na rzecz biednych pasek od jednego ze swoich zegarków. Tylko nie wiadomo, czy Leszek Miller do maja nie będzie już w Platformie.

Następny rok będzie trudniejszy, ale w Polsce ciągle da się żyć – pocieszył Polaków premier. Super! W Bangladeszu też się da żyć, szczególnie wysokim urzędnikom państwowym. Życzę państwu, by ten nadchodzący rok był dla was po prostu szczęśliwy – bez względu na idące w przeciwnym kierunku starania polityków wszystkich partii.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Wojciech Romański

W smoczym kręgu