Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej...

Tomasz Ozdowy

Z prawami obywateli?

Jeśli ktoś zaczął wątpić w wielką troskę Donalda Tuska o Polki i Polaków, o to, by żyło nam się godnie i dostatnio, ten bez wątpienia jest głuchy i ślepy. Wielkie ucho państwa naszego premiera wsłuchuje się bowiem bardzo dokładnie we wszystkie problemy rodaków. O skali zainteresowania ludzkimi sprawami świadczy dobitnie liczba sprawdzonych w 2010 r. billingów – służby pana premiera sięgnęły aż milion trzysta tysięcy razy po wykazy rozmów obywateli, oczywiście bez ich wiedzy oraz bez żadnej kontroli sądowej.

W Polsce policja i służby specjalne mogą podsłuchiwać obywateli, kiedy chcą, gdzie chcą i jak chcą. Można podsłuchiwać lekarzy, adwokatów,  prokuratorów, dziennikarzy i wszystkich innych. Dziennikarzy choćby dlatego, że próbowali ustalić przyczyny katastrofy smoleńskiej, zwykłego obywatela choćby za to, że zapalił świeczkę w niewłaściwym miejscu.

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że Polacy są najbardziej podsłuchiwanym narodem w Unii Europejskiej.  Donald Tusk, rozpoczynając swoje rządy, zapewniał, że Polska już wkrótce stanie się państwem dobrobytu, zaufania i bezpieczeństwa oraz przestrzegania praw obywateli. Pierwszą z tych obietnic obalił brak reform i kryzys, drugą – katastrofa smoleńska, a załamanie trzeciej jest konsekwencją upadku dwóch poprzednich. Dlatego rząd Tuska chce wiedzieć wszystko o Polakach, bo tylko wtedy może nimi manipulować i dzięki temu utrzymać się przy władzy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?