Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przeciwko rządowej nieracjonalności

Rafał A. Ziemkiewicz

Towarów w sklepach brakuje dlatego, że ludzie je wykupują. Pamiętają państwo jeszcze tę argumentację?

Firmy w Polsce zachowują się nieracjonalnie – orzekli powiązani z władzą specjaliści od prosperity. Zamiast inwestować, ścibolą pieniądze nie wiedzieć po co. Może to doprowadzić do spowolnienia, a nawet recesji.

Inaczej mówiąc, jeśli do tego dojdzie, to już mamy drugiego winnego. Pierwszym, oczywiście, jest świat jako taki. Wiadomo przecież, że nasza władza rządzi wspaniale, tylko z zewnątrz przyszedł i zapukał kryzys w charakterze tak zwanej obiektywnej okoliczności. No, a na to jeszcze nakłada się irracjonalne zachowanie polskich menedżerów i biznesmenów, którzy zamiast każdy zarobiony grosz natychmiast puszczać w obieg, podsycają zamierające tempo obrotów gospodarki – wolą kumulować rezerwy w subiektywnym przekonaniu, że w niepewnych czasach bezpieczniej mieć pieniądz w garści. To, orzekają specjaliści, uruchamia mechanizm samosprawdzającej się przepowiedni.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy