Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

2012 – rok długich weekendów

Maciej Miłosz

Społeczeństwo

Już najbliższy weekend będzie dłuższy niż zazwyczaj. Zamiast dwóch dni będziemy odpoczywać trzy – piątek 6 stycznia to Święto Trzech Króli i ustawowy dzień wolny od pracy.

Dla lubiących odpoczynek, czyli chyba dla zdecydowanej większości Polaków, to dopiero początek dobrych wiadomości. Rekordowo długa będzie w 2012 r. majówka – Święto Pracy wypada we wtorek, a święto Konstytucji 3 maja w czwartek. Tak więc biorąc trzy dni urlopu, można wyjechać na ponad tydzień! Dłuższą przerwę od pracy może zapewnić też Boże Ciało, które w tym roku przypada w czwartek 7 czerwca. Natomiast

1 listopada to… czwartek, tak więc znów można się spodziewać weekendu czterodniowego. No i w przeciwieństwie do minionego roku Bożego Narodzenia nie będziemy świętowali w weekend, tylko w środku tygodnia.

Co o takiej liczbie dni wolnych mówią ekonomiści?

– Bez pracy nie ma kołaczy – stwierdza krótko Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. – Gdy nie pracujemy, nie tworzymy wspólnego bogactwa. Ale nawet gdybyśmy chcieli pracować w długie weekendy, nie działa to zbyt dobrze. Jeśli nie ma połowy pracowników, przedsiębiorstwo nie może funkcjonować efektywnie. Dlatego w pewien sposób zasadne jest udzielanie wszystkim pracownikom urlopu na długie weekendy – dodaje ekspert.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy