Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

fot. fotorzepa/Darek Golik

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Mazurek & Zalewski

Z życia koalicji

Sezon żartów uważamy za otwarty. Palma pierwszeństwa odbiła w tym roku ministrowi spraw wewnętrznych Jackowi Cichockiemu, który wiceministrem nadzorującym policję i bezpieczeństwo na Euro 2012 zrobił swojego kolegę z KIK Michała Deskura. Z początku trochę nas przytkało na tę wieść, ale widocznie to oczywiste, że oberpolicmajstrem powinien zostać księgowy.

My się Misia Deskura, naszego skądinąd przyjaciela i człowieka rzadkiej uczciwości oraz flegmy iście an(g)ielskiej, nie czepiamy.My tylko uważamy, że jeśli kogoś z Deskurów miałaby się bać policja, to jednak jego żony Maryni. Michała nie słuchają nawet rybki akwariowe.

Deskur to jednak, z całym szacunkiem dla szlachetnego rodu, betka. Gwiazdą wiceministerialnych nominacji został niejaki Roman Dmowski. Facet też się na tym kompletnie nie zna, ale przy takim nazwisku naprawdę nie musi się niczym zajmować.
Skini sami przyjdą na Rakowiecką pokłon złożyć.  W końcu co roku idą pod jego pomnik.

Biorąc pod uwagę, że rząd prócz Platformy wspierają i ludowcy, i Roman Giertych, a jeszcze zasiada w nim Roman Dmowski, musimy jego konstrukcję uznać za absolutnie wyjątkową. Najlepiej ujął to były szef biura Rokity Wojtek Kolarski. Jego zdaniem po prostu Donald Tusk stanął na czele rządu Chjeno-Piasta.

Zapomnieliśmy dodać, że cała ta wiceministerialna zabawa nie miałaby miejsca, gdyby Cichocki wcześniej nie wyrzucił Adama Rapackiego. Oficjalny powód dymisji życzliwe media łyknęły z należytą powagą: pan generał musi odpocząć i na narty pojechać. Jakby był zięciem Tuska in spe, poleciałby tam sobie rządowym samolotem.

Nie wiemy, czy sam premier widzi siebie bardziej w roli Chjeno, czy jednak Piasta, ale dostrzegamy, że został wybudzony z zimowego snu. Wybudzili go aptekarze, lekarze i pacjenci. tusk z początku postanowił ich wszystkich w kamasze posłać, ale mu doniesiono o przejściowych kłopotach na odcinku obuwia. W związku z tym odbył naradę i się wściekł. To zawsze pomaga.

Szczegóły mieli ustalić lekarze, aptekarze i NFZ podczas nocnego posiedzenia u ministra Arłukowicza. Niczego oczywiście nie ustalono, ale sam Arłukowicz ujął nas, mówiąc, że w spotkaniu udział wzięło również „środowisko pacjentów”. Wnioskuje pan stąd, że ktoś kasłał czy sprowadziliście delegację z Tworek?

Wygląda na to, że jednak Bartosz Arłukowicz zostanie Grabarczykiem tego sezonu. Tym bardziej że będzie okazja fetować obronę ministra, bo opozycja chce go odwołać. Drogie posłanki z Lubelszczyzny, Bartek nie lubi ciętych kwiatów, dajcie mu od razu flaszkę.

My tu sobie czasem pokpiwamy, ale jednak Sławomir Nowak nam zaimponował. Z puli dwóch tysięcy biletów na Euro 2012, które rozdawała min. Mucha, ministerstwo Sławka zgarnęło 80 sztuk – najwięcej obok sportu i spraw zagranicznych. Prawdopodobnie gdyby Sławek był ministrem sportu, załatwiłby sobie powołanie do kadry.

Z życia opozycji

Posłanka Anna Grodzka jest tak zapracowana, że nie ma czasu iść do kosmetyczki. A pracuje tak ciężko, bo sądzi, iż jako pierwsza transseksualistka w Sejmie jest szczególnie obserwowana przez naród. E, pani Aniu, jest dokładnie odwrotnie. Ludzie bardzo się starają na panią nie patrzeć.

Zwolenników poprawności politycznej zniesmaczonych żartami z urody posłanki Grodzkiej informujemy, że traktujemy ją tak samo jak każdego innego polityka. Nie można jej odmawiać prawa do wykpiwania tylko dlatego, że jest transseksualistką. To byłaby dyskryminacja.

Zabawne, acz nieco skomplikowane rzeczy dzieją się w Parlamencie Europejskim. Otóż w styczniu Ryszard Legutko miał zostać wiceszefem PE z ramienia frakcji konserwatystów. Ale nie zostanie! PiS stanowisko to należało się jak psu kość, bo po Brytyjczykach był najsilniejszy w grupie. Niestety, w międzyczasie PiS stopniał z 15 do siedmiu (a może i sześciu) deputowanych. Więc własnego kandydata bezczelnie wysunęli Czesi. O, pepiki! Kaczor wam tego nie zapomni!

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy