Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Panie premierze, w negatywne opinie tez nalezy sie wsluchac fot. fotorzepa/Robert Gardzinski

Rządowa ciuciubabka - do prawego

Jerzy Jachowicz

Sensacyjne znalezisko odkryli kilka dni temu uczniowie jednej ze stołecznych szkół podczas wycieczki po warszawskich Łazienkach. W koszu na śmieci znaleźli kilka wyrwanych kartek z „Księgi życzeń noworocznych na 2012 r.” wraz ze stroną tytułową, wyłożonej po raz pierwszy w kancelarii premiera Donalda Tuska.

Biuro Ochrony Rządu rutynowo zaprzeczyło, jakoby miał miejsce jakikolwiek incydent. Jednakże służby prasowe potwierdziły, że ostatniego dnia wpisów („Księga...” wyłożona była na trzy dni przed upływem starego roku i 1 stycznia nowego 2012 r.) jakiś gwałtownik w tajemnicy wyszarpał ze środka kartki. Jakich czasów w Polsce dożyliśmy?!

Rozumiałbym postępowanie jakiegoś fanatyka, gdyby wszystkie wpisy były nieprzychylne panu premierowi. Ale tak nie było. Zdarzały się przecież i takie, które wyrażały podziw i uznanie, a życzenia pomyślności płynęły z głębi serca. Nie było ich za wiele, to prawda. Oto kilka typowych z wyrwanych kartek: „Nie wiem, jak to wyrazić. Ma pan boski profil!” (nauczycielka z Nysy);  „Jak to dobrze, że wywalił pan tę hipokrytkę Schymallę z telewizji. Gratuluję i życzę zdrowia”(elektryk z Woli); „Dziękujemy za generała Czempińskiego. Wiemy, że nie było łatwo” (Koło Byłych Funkcjonariuszy UOP, a wcześniej SB – Warszawa-Mokotów); „Nie wydaje mi się, żeby nowa »Rzeczpospolita« kroczyła właściwą drogą. Jestem gotowy podjąć się skorygowania błędów (Tomasz W. – ekspert piłki południowo-amerykańskiej); „Panie premierze, trzeba mieć mózg wielkości suszonej śliwki, żeby Nowakowi dać koleje i autostrady. Chyba że za zasługi finansowe dla PO. Jeśli tak, to przepraszam” (sympatyk z Wałbrzycha, były działacz); „Od klęczenia przed Merkel i Putinem przetarły się spodenki na kolanach, co?” (grupa turystów z Torunia).

Czytając niemiłe dla pana premiera wpisy, chciałoby się skwitować: przykre to, ale parszywe owce potrafią się wszędzie wśliznąć.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?