Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Od Narnii do nieba

Wojciech Lada

Mało znane w Polsce oblicze C. S. Lewisa. W listach do Malcolma pisarz przedstawia swoje rozważania o modlitwie

C.S. Lewis znany jest dziś głównie dzięki „Opowieściom z Narnii”, ale jego twórczość obejmuje kilkadziesiąt tytułów –  od powieści dla młodzieży, przez prace psychologiczne, eseje z literatury średniowiecznej, po wiersze. Oprócz narnijskich przygód lwa Aslana i księcia Kaspiana – wielokrotnie adaptowanych na potrzeby świata telewizji i kina – w 2003 r. zekranizowano jego autobiograficzną pracę „Smutek” (filmowy tytuł „Cienista dolina”), gdzie w role autora i jego żony wcielili się Anthony Hopkins i Debra Winger (na zdjęciu).

Wiele jego książek dotyczy problematyki chrześcijańskiej – wiary, którą stracił w okopach I wojny światowej, a odzyskał pod wpływem rozmów z J.R.R. Tolkienem i innymi członkami grupy Inklingów. I tak właśnie jest w przypadku jego ostatniej pracy, wydanej już pośmiertnie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość