Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Gizmon iCA

Miły dodatek dla zwolenników sprzętu z nadgryzionym jabłkiem. Gizmon iCA pozwoli zamienić (przynajmniej zewnętrznie) iPhone’a w prawdziwy aparat fotograficzny. Gizmon iCA to etui przypominające swoim kształtem klasyczny już aparat fotograficzny marki Leica II z 1938 r. Urządzenie posiada przycisk migawki, optyczny wizjer, a nawet gniazdo do przykręcania statywu. Do wyboru są też dwa obiektywy: tzw. rybie oko (czyli o bardzo szerokim kącie widzenia z charakterystycznym zaokrąglonym obrazem) i do zdjęć makro (np. zbliżenia owadów). Sama obudowa kosztuje 65 dol., pasek 30, a każdy z obiektywów po 45 dol., czyli za całość zapłacimy ok. 640 zł.

Samsung DV300F – zapowiedź

Samsung zaprezentował nowy aparat z linii 2View – DV300F. Został on wyposażony w dwa ekrany LCD i moduł Wi-Fi, który umożliwia szybkie przesłanie zdjęć do portali społecznościowych. DV300F to pierwszy model aparatu z serii 2View oferujący łączność bezprzewodową. Dzięki temu użytkownicy mogą np. skorzystać z tzw. usług w chmurze, takich jak Samsung AllShare Play oraz Microsoft SkyDrive. Aparat posiada matrycę o rozdzielczości 16 megapikseli i obiektyw z pięciokrotnym zoomem optycznym. Ciekawe są też dodatkowe tryby wykonywania zdjęć.

W trybie Child Mode na przednim ekranie mogą być wyświetlane animacje z dźwiękiem, które przyciągną uwagę dzieci, co ma znacznie ułatwić zrobienie im zdjęć. Funkcja Magic Frame (magiczna ramka) proponuje 12 ciekawych wzorów tła, funkcja Picture-in-Picture (zdjęcie w zdjęciu) umożliwia z kolei łączenie fotografii ze sobą lub z klipem wideo. Zaś funkcja Split Shot (podział zdjęcia) umożliwia połączenie ze sobą do trzech różnych fotografii, również importowanych z innych aparatów. DV300F będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: satynowej czerni, srebrze, granacie oraz czerwieni. Aparat ma trafić do sprzedaży w Polsce w marcu.


Mobislyder – 135 dol.

Firma Glidetrack zaprezentowała Mobislyder – kompaktowy slider (tj. szynę filmową) przeznaczony dla użytkowników iPhone’ów, smartfonów, kamerek typu GoPro oraz innych niewielkich kamkorderów. Urządzenie to po prostu odpowiednik klasycznego dolly, czyli wózka i szyn. Mobislyder ma zapewnić mechaniczną stabilizację, ułatwiającą „profesjonalne” filmowanie. Slider oferowany jest z pięcioma różnymi mocowaniami, dzięki którym podpięcie szyny do urządzenia nie powinno przysporzyć kłopotów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej