Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Apteka

Wzajemne pohukiwanie

Wiktor Świetlik

Skandal nad skandale. Wiceszefem MSWiA został facet, który nazywa się Roman Dmowski! Taka prowokacja, krótko po haniebnym Marszu Niepodległości, po rządach PiS, kiedy w Europie odradza się wszędzie faszyzm? Sewerynie Blumsztajnie! Ty widzisz i nie grzmisz?

Chyba nawet sam hetman Żółkiewski nie walczył z tyloma wrogami ojczyzny co nasz premier Tusk. Byli Król Dopalaczy, „Staruch”, spekulanci, zagraniczna finansjera będąca we władaniu OFE, teraz przyszedł czas na koncerny farmaceutyczne i lekarzy. Nie pozostaje już chyba nic innego jak ponownie wsadzić do więzienia doktora G. Tyle że tym razem nie pod zarzutem korupcji, ale błędnego wypisania recepty.

Lekarze tak w ogóle raz są dobrzy, a raz źli. Kiedyś martwiła się o nich PO, dziś ich potępia. Losem medyków martwi się za to Mariusz Błaszczak. Szefa klubu PiS oburzyło szczególnie to, że Tusk arogancko na nich pohukuje. Nie to, co za rządów PiS, kiedy Ludwik Dorn z kulturą wysyłał towarzystwo „w kamasze”. Inna sprawa, że jest w Polsce kilku lekarzy, którym by się to przydało.

Kolejne sukcesy obnosi Sławomir Nowak. Pociągi jeżdżą, niektóre punktualnie, na razie nie wypadają z torów. Fajnie jest dostać resort po takim Grabarczyku, wystarczy nic centralnie nie schrzanić, no i fajnie nie mieć zimy. Opatrzność lubi, jak widać, Nowaka.

Posłowie SLD dosłownie nie mogą spać ze względu na sytuację na Węgrzech, więc apelują do premiera, by protestował w sprawie tejże sytuacji. Co charakterystyczne, sytuacja w Rosji ani na Białorusi jakoś aż tak bardzo Sojuszu nie niepokoi. No, ale to też prawda, że ani Putin, ani Łukaszenko tak daleko jak Orbán się nie posunęli.

U nich co najwyżej zginie czasem jakiś przeciwnik polityczny albo kogoś wsadzą do więzienia, a węgierscy orbánowcy dokonali świętokradztwa – uznali za organizację przestępczą byłą partię komunistyczną.

Inną równie wzniosłą sprawą, o której śnią ponoć SLD-owcy, jest wejście do koalicji. Ale za szybko panowie, za szybko. Nie każdy z was może tak jak Bartosz Arłukowicz ot, tak sobie, przeskoczyć. Trzeba się trochę popodlizywać, głosować razem z rządem, stępić ostrze krytyki, zająć się wyłącznie Kaczyńskim. Trzeba  troszkę posłużyć, pomachać łapkami, a wtedy być może, za cztery lata, pan rzuci jakiś ochłap i dostaniecie wicepremiera oraz ze trzy resorty.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej