Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Los na loterii

Ryszard Makowski

Człowiek, jeśli coś wygra, to się cieszy. A czasem to i wprost przeciwnie

Okazja jest niebywała, a raptem takiego wała. Sorki za zbyt knajacki język, ale czasem gdy się coś zrymuje na poczekaniu, żal się z tym rozstać. Natchnęło i tyle. A to w związku z jubileuszową promocją na pewnej stacji paliwowej, która świętuje właśnie 20. rocznicę obecności na rynku polskim.

Wystarczy zatankować 25 l i jest szansa na cenne nagrody – samochody (20 sztuk) i mnóstwo dóbr konsumpcyjnych od telewizora po hot doga albo skrobaczkę do szyb. No żyć, nie umierać, a w zasadzie tankować, alleluja i do przodu. Można też otrzymać zdrapkę z tajemniczym napisem: „Wygrałeś 50 punktów Payback”. Co to może być? Pewnie coś ekskluzywnego.

Nic prostszego, tylko wejść na stronę internetową loterii i się poinformować. Emocje rosną z minuty na minutę. E tam, z sekundy na sekundę. Dochodzimy wreszcie do odpowiedniego punktu regulaminu i… „1 120 000 (jeden milion sto dwadzieścia tysięcy) nagród w postaci 50 punktów Payback o wartości 0,50 zł brutto każda nagroda”.

Wczytujemy się jeszcze raz i jeszcze raz, i jakbyśmy się nie wczytywali, wychodzi na to, że wygraliśmy 50 gr. Przecieramy oczy ze zdziwienia, a niektórzy nawet z wrażenia zapominają przy tym zdjąć patrzałki. I teraz nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać, czy wnerwić, czy kląć, czy przykopać w krzesło? Nie wiadomo. No za durnia mają czy jak? Wygrywa się los na wspaniałej loterii, wspaniałego koncernu z okazji jakże ważnej rocznicy i człowiek się czuje wyrolowany. Po lekkim ochłonięciu można zadzwonić na infolinię, żeby się upewnić, jak sprawy wyglądają.

No i się upewniliśmy – można zbierać punkty. Rewelacja! Promocja trwa od 9 listopada do 24 stycznia, czyli 77 dni, tankując codziennie 25 l, po dajmy na to średnio 5,50 zł, czyli becelując, płacimy 10 587,5 zł i mamy szansę wyhaczyć 77 razy po 50 gr, czyli 38,5 zł. Pod warunkiem że za każdym razem wygramy 50 punktów Payback. Tak… przywieźli nam perkal i korale. Jedno, co człowieka pociesza, to to, że jest w gronie jednego miliona stu dwudziestu tysięcy szczęśliwców (artykuł nie zawiera produktów lokowanych).

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość