Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nie ma wolności bez... Hongkongu

Najnowszy ranking wolności gospodarczej The Haritage Fundation i The Wall Street Journal (2012 Index of Economic Freedom) nie przyniósł zmiany lidera. Od 15 lat jest nim Hongkong. Za nim są Singapur, Australia, Nowa Zelandia i Szwajcaria. Dalej Chile, Irlandia, Kanada, Mauritius i USA.

Wśród 179 ocenionych krajów Polska poprawiła się o cztery pozycje i jest na 64. miejscu, w gronie gospodarek „raczej wolnych”. Najniżej zostały ocenione wydatki rządu Donalda Tuska (40 pkt na 100) oraz poziom wolności od korupcji w naszym kraju (53 pkt). Najlepiej jest z wolnością w handlu (87,1 pkt). Przed nami znalazły się nie tylko takie kraje jak Litwa (23. miejsce), Czechy (30.) czy Austria (28.), ale też Rwanda (59. miejsce) czy Trynidad i Tobago (63.). Na pocieszenie, gorzej od Polski została oceniona wolność dla biznesu m.in. we Francji (67.), Portugalii (68.), Słowenii (69.) czy Brazylii (99.). Z naszych sąsiadów najgorzej wypada Rosja – 144 miejsce. Ranking zamyka Korea Północna – kraj bez żadnej wolności.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO