Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ekspresja większa niż w serialu

Pogawędka z Julią Rosnowską, aktorką

Rozmawiała-  Agnieszka Głowacka

Billboardy, reklama w telewizji. Gdzie się nie obrócić, widać pani twarz. Skutki dają się już odczuć?

Nic się jeszcze nie dzieje.

A ma pani już pomysł, jak się w nadciągającej popularności odnaleźć? Były może konsultacje z odtwórczynią „Majki”, pani poprzedniczki, w popołudniowym serialowym paśmie TVN?

Nie przyszło mi to do głowy.

Czy przyjmując propozycję debiutu w Teatrze Telewizji, starała się pani jakoś odciąć od Julii?

„Julia” oraz „Next-ex” to odmienna stylistyka i zupełnie inne postaci. Mam nadzieję, że nie będą sobie przeszkadzać. W sztuce Juliusza Machulskiego dostałam rolę komediową. Wszystko jest tu bardziej wyraziste, ekspresja będzie większa niż w serialu, gdzie trzeba być bardziej naturalnym.

Na telewizyjnej scenie gra pani córeczkę tatusia, której kolejni narzeczeni nie są w stanie zadowolić ojca. Wciąż otoczona jest pani uznanymi i rozpoznawalnymi postaciami teatru oraz filmu. Jak się pani w takim towarzystwie czuła?

Obsada, w której znajdują się Anna Seniuk, Małgorzata Zajączkowska, Jan Englert i Krzysztof Stelmaszyk, oczywiście trochę spina, ale starałam się jak najlepiej w tej sytuacji odnaleźć. Jak najwięcej podpatrywać i uczyć się.

Faktycznie, ma pani kogo obserwować. Jerzy Radziwiłowicz był pani serialowym ojcem w „Bez tajemnic”. Na planie filmu „W imieniu diabła” spotkała pani Barbarę Sass i Wiesława Zdorta. Czy któraś z tych osób jest też pani wykładowcą?

Nie. Co prawda Anna Seniuk i Jan Englert prowadzą zajęcia w Akademii Teatralnej, w której studiuję, ale nie jestem w ich grupach. Za to na planie „Next-ex” okazało się, że jeden z moich nauczycieli stoi za kamerą.

A jakim reżyserem okazał się Juliusz Machulski?

Przede wszystkim to przemiły człowiek. Chce rozmawiać, co nie zawsze reżyserom się zdarza. W pracy nad rolą daje pewną swobodę i jednocześnie nad wszystkim czuwa.

Kiedy będziemy mogli ocenić jej efekty?

Premiera „Next-ex” planowana jest w pierwszy poniedziałek maja, oczywiście w TVP1.


Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy