Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

fot. fotorzepa/seweryn soltys

Schabowy. Decydujące starcie

Monika Kucia

Dwie trzecie Polaków uważa kotlet schabowy z kapustą i ziemniakami za idealny obiad. A jaka naprawdę jest dziś kuchnia polska?

Gdy wybierałam produkty, które miały stać się bohaterami publikacji „Cuisine PL”, jaką przygotowywałam na zlecenie MSZ jako wydawnictwo promujące polską gastronomię na czas naszej prezydencji w UE, nie spodziewałam się, że decyzja o tym, by nie znalazł się tam kotlet schabowy, wywoła taką burzę.

Jeden z tytułów informujących o publikacji nosił dramatyczny tytuł „Kuchnia polska bez schabowego”. A więc katastrofa narodowa. Na nic dziczyzna, dorsz, kaczka. Schabowy w panierce w towarzystwie kapusty i ziemniaków to przecież nasza największa duma, którą pragniemy prezentować cudzoziemcom.

Nie ma się co dziwić, bo aż  72 proc. rodaków uważa kuchnię polską za ulubioną, a nieco ponad dwie trzecie wskazuje kotlet schabowy z kapustą jako idealne danie obiadowe – wynika z najnowszego badania TNS OBOP.

To tylko dowód na to, że niekoniecznie zadufany w sobie wielkomiejski foodie (pasjonat kuchni, gotowania i chodzenia po restauracjach – przyp. red.) ma decydujący głos.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?