Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Niech żyje wolność!

Ryszard Makowski

W 1989 r. Polska coś odzyskała, ale co,  to trudno stwierdzić

Lejtmotywem wystąpień naszych oficjeli jest to, że żyjemy w wolnym kraju. Im gorzej któremu z gęby patrzy, tym bardziej do tej wolności przywiązany. Z drugiej strony pojawili się Wolni Polacy, którzy uważają, że nie żyją w wolnym kraju. To znaczy oni żyją w wolnym kraju, ale wtedy, kiedy są w drugim obiegu.

Dla kogoś, kto ma sprawnych z pięć szarych komórek, jasne jest, że coś tu u nas zwyczajnie nie gra. W ramach tej wolności, po najtragiczniejszej w naszych dziejach katastrofie, państwo zajmuje się okłamywaniem własnych obywateli. Cały aparat jest zaangażowany w stworzenie i podtrzymywanie fikcji. Rzesza urzędników, dziennikarzy, „ekspertów”, autorytetów haruje w pocie czoła, by mataczenie nie wyglądało tak na „odczep się”, tylko dawało poczucie, że nie siedzą tam idioci. I tu trzeba uczciwie przyznać, że ci, którzy tym sterują (bo tacy ewidentnie muszą być), działają sprawnie i fachowo. Do tego choć widzialni, to w zasadzie niewidzialni. To znaczy widzialni są ich podwładni – prezydent, premier, ministrowie, posłowie, senatorowie, prokuratura, sądy, media… Gdzie wzrokiem nie sięgnąć, podwładni i podwładni. Taki teatrzyk kukiełkowy. A kto pociąga za sznurki? Mocarstwo jakoweś, masoneria czy ci co zawsze? Można snuć różne mroczne teorie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?