Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Trup za ścianą

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Pod podłogą lub w ogródku. W takich miejscach ukrywane są zwłoki ofiar zbrodni. Najczęściej sprawcami mordów są ich bliscy

Monika K. z Lubartowa przez trzy miesiące mieszkała z... ciałem teściowej. We wrześniu poprzedniego roku zabiła 64-letnią Janinę P., a ciało zakopała pod betonowymi schodami przed świeżo wybudowanym domem. Kobieta brała nawet udział w poszukiwaniach teściowej.

Tragedia ta wstrząsnęła mieszkańcami niewielkiego miasteczka na Lubelszczyźnie. Janina P. mieszkała wraz z rodziną na nowym osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Hutniczej w Lubartowie. Tuż obok znajdował się domek syna i synowej. Maż Janiny P. pracował w Niemczech. Często go odwiedzała. Zazwyczaj przywoziła synowej pieniądze. Jednak kilka miesięcy temu stosunki między nimi pogorszyły się.

– Janina P. odkryła, że może być oszukiwana. Monika K. zamiast opłacać rachunki na utrzymanie domu, na które dostawała pieniądze, przeznaczała je na własne utrzymanie – opowiada policjant.

Zaczęły się awantury. W czasie jednej z nich Monika K. prawdopodobnie młotkiem uderzyła w tył głowy Janinę P. Kobieta zmarła.

Zamurować pokój

Monika K. nie wiedziała, co zrobić z ciałem teściowej. Początkowo ukryła je w piwnicy nieukończonego domu. Zwłoki przykryła czarną folią. Potem ciało wywlekła na podwórko i zakopała je w płytkim dole pod schodami domu.

Wszystkim powiedziała, że Janina P. wyjechała do męża do Niemiec. Jej telefon jednak milczał. Pozostała część rodziny starszej kobiety rozpoczęła poszukiwania. Lubartów został oplakatowany zdjęciami zaginionej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej