Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Moja lodz podwodna, rez. Richard Ayoade, USA, Wielka Brytania 2010

Młodzieńcza długość dźwięku samotności

Anna Kilian


Większość z nas wspomina swoje nastoletnie lata z nostalgią. Pewnie dlatego, że ze względów zdrowotnych człowiek ma tendencję do wymazywania z pamięci negatywnych zdarzeń. No bo co było niby takiego fajnego w przeżywaniu gigantycznych rozczarowań światem? Odkrywaniu, że rządzą nim cynizm i obłuda? Uderzam tu w poważny ton, bo i autorzy trzech portretów nastolatków, które właśnie trafiły do kin, nie są zabawne.

Nawet mroczna brytyjska komedia „Moja łódź podwodna”, reżyserski debiut Richarda Ayoade, znanego komika, scenarzysty, reżysera telewizyjnego i realizatora teledysków. Nie wiem, ilu polskich widzów obejrzało serial „The IT Crowd”, który pod tytułem „Technicy-magicy” krótko pokazywała nasza „misyjna” telewizja około drugiej nad ranem w środku tygodnia, ale ja czekałam niecierpliwie na każdy odcinek. Ayoade grał w nim błyskotliwego, ale kompletnie aspołecznego informatyka.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?