Najnowsza interwencja Uważam Rze

Zagrożenia ery postpecetowej

Anna Piotrowska

Nie nasze komputery, lecz telefony komórkowe budzą coraz większe zainteresowanie cyberprzestępców

Ilość złośliwego oprogramowania atakującego smartfony z systemem operacyjnym Android wzrosła w zeszłym roku o 1200 proc. Internet w komórce daje złoczyńcom takie możliwości, jakich do tej pory jeszcze nie mieli.

Te małe, sprytne, urządzenia pozwalają nam robić wiele rzeczy: rozmawiać, słuchać muzyki, surfować po Internecie, sprawdzać, co się dzieje na Facebooku, prowadzić firmę, tworzyć bazę klientów, pstrykać zdjęcia i kręcić filmy. Rynek się zmienia, a rozbudowane telefony komórkowe – smartfony – coraz częściej zastępują pecety, które powoli wracają do swojej pierwotnej funkcji, czyli nieco bardziej zaawansowanych maszyn do pisania.

Popularność tych poręcznych urządzeń cieszy producentów, którzy z zadowoleniem patrzą na szybujące w górę słupki wyników sprzedaży oraz cyberprzestępców mających teraz kolejne pole do popisu.

Z raportu opublikowanego na początku tego roku przez japońską firmę Trend Micro, światowego lidera zabezpieczeń komputerowych, wynika, że w 2011 r. gwałtownie – o 1200 proc. – wzrosła liczba złośliwego oprogramowania atakującego smartfony z systemem operacyjnym Android. Takie oprogramowanie potrafi zmusić naszą komórkę do niewiarygodnych rzeczy, a my o tym nawet nie wiemy!

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość