Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Po drugiej stronie kamery

Wiesława Lipińska

Stanisław Jędryka Miłości mojego życia Prószyński i S-ka

Stanisław Jędryka wyreżyserował ponad 20 filmów, w tym rzeczy tak kultowe jak „Podróż za jeden uśmiech" czy „Koniec wakacji". Jego autobiografia nie jest jednak spowiedzią cenionego w Polsce i nagradzanego za granicą filmowca, raportem z sukcesów ani rejestrem poznanych sław.

To przede wszystkim historia prywatna, w którą kino wplątane jest siłą rzeczy. Ważniejsze dla Jędryki wydają się być dziś relacje rozgrywające się na planie czy poznawani na przestrzeni lat ludzie.

Dla czytelnika jednak istotniejszy bedzie fakt, że reżyser przedstawia tu portret pewnej epoki i środowiska, w którym nie brak i anegdot. Hłasko, Wilhelmi, Bareja, Pawlik, Pacuła – drobiazgi na ich temat są tutaj jak rodzynki w cieście. Ale nawet bez nich miałoby ono swój smak.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE