Najnowsza interwencja Uważam Rze

Szanowna Redakcjo Jubilatko

Gratuluję wytrwania pierwszego roku. Kocham Wasze pismo i kochać nie przestanę! (jeśli nie zmienią się Wasz światopogląd oraz przedni dowcip).

A teraz z innej (smutnej) beczki: I tak oto dziś zamknięto emisję ostatniego polskiego serialu traktującego o życiu codziennym, osadzonego w realnym życiu, ale: naiwnie dobrego, który złych karał, a w którym dobrzy zwyciężali prawie zawsze. W każdym odcinku padało słowo „Bóg". Codziennie jakaś mądra myśl była w ustach i księdza, i policjanta, i (nadzwyczajne) krew się nie lała. No i nie było „odmieńców".

Jeszcze raz diabeł zakrył ogonem coś pozytywnego, coś poprawnego i dla jasnych sumień. I straszne, i smutne... Quo vadis, homo sapiens?

Gorąco pozdrawiam z Kanady,
Grażyna Swolkien

 

Pani Grażyno i wszyscy Państwo, którzy do nas w związku z ukończeniem roczku napisali – serdecznie dziękujemy za dobre słowa. Faktycznie, szkoda, że telewizja rezygnuje z „Plebanii".

A jeszcze większa, że w zamian proponuje serial o niczym, plastikowy jak galeria handlowa. A jeszcze, jeszcze większa szkoda, że robi to właśnie telewizja publiczna.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe