Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jedna ze stron prawdy

Wiesława Lipińska

Tadeusz Sobolewski Człowiek Miron Znak

Razem z „Tajnym dziennikiem" Białoszewskiego ukazuje się wspomnienie o poecie autorstwa przyjaciela Tadeusza Sobolewskiego. Rzecz cenna i ciekawa, bo poznajemy tu najdrobniejsze szczegóły z życia Białoszewskiego – ustawienie lampki do czytania czy kolor kapy na łóżku.

Jesteśmy też w stanie skonfrontować prawdę zawartą w jego tekstach z prawdy tej uczestnikiem. Oczywiście do jakiegoś stopnia. Jak wynika z „Tajnego dziennika", rzeczywistość, a więc i prawda, była dla poety celem obróbki artystycznej, to, z czym zetknął się Sobolewski, niekoniecznie musiało być więc prawdą obiektywną.

Potwierdzają to zresztą wspomnienia o Mironie zebrane kilkanaście lat temu przez Hannę Kirchner – każdy widział i interpretował go inaczej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy