Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Robert Mazurek , Igor Zalewski

Z życia koalicji

Telewizja Polska zdecydowała. Jeśli nasza repra zagra w finale Euro 2012, za emisję spotu reklamowego przy meczu trzeba będzie zapłacić 390 tys. zł. Domy mediowe (co to jest, do cholery?) są oburzone wysokością stawki. Nie ma co się denerwować. Przecież równie prawdopodobne jak to, że zagramy w finale, jest fakt, że następcą Michnika w „Gazecie Wyborczej" będzie ojciec Rydzyk.

Minister fryzjernictwa doktor Mucha przegrała zakład i obiegła Stadion Narodowy, budząc tym zrozumiałe zainteresowanie mediów. Przynajmniej wiadomo teraz, do czego służy narodowa arena. Żeby ją obiegać. Młodzi ludzie mogą tego nie wiedzieć, ale kiedyś biegało się też po stadionach.

Doktor Mucha założyła się, że rzeczony stadion będzie gotowy na czas. Obserwujący jej trucht dziennikarze mieli czelność zadawać jej różne kłopotliwe pytania, ale doktor Mucha ucięła te jazgoty. – Nie psujmy tego święta – oznajmiła z rozbrajającym uśmiechem. Rozumiemy. Czy Święto Nieczynnego Stadionu będzie dniem wolnym od pracy?

Sporym echem odbiła się dymisja prezesa narodowego Centrum Sportu Rafała Kaplera. O odwołanie poprosił sam zainteresowany, podobno dlatego, że nie miał wielkiego wyboru. Jego upadek miał odwrócić uwagę od doktor Muchy i zamieszania, jakie ta kobieta generuje. Naszym zdaniem to niesprawiedliwe insynuacje. Faceta po prostu wywalono za niekompetencję. Przecież nie ma pojęcia o fryzjernictwie.

Może i nie potrafi układać pukli i robić trwałej, ale Kapler jest droższy niż jeden gejowski mistrz fryzjerski z Paryża. Na odchodne za niedokończony stadion dostał 570 tys. zł premii. O Boże! Gdybyśmy dostawali setną część tej sumy za każdą rzecz, którą schrzaniliśmy... Jeśli rząd potrzebuje jeszcze jakiś speców od partaczenia, to się zgłaszamy. Trudno nam będzie wejść na poziom Platformy, ale za te pieniądze damy z siebie wszystko!

A premier Tusk objawił się na chwilę i oznajmił, że Kapler może nie dostać kasy. No, parę miesięcy temu to byśmy się przejęli tym potrząsaniem szabelką. Ale teraz premiera Donka coraz mniej ludzi traktuje poważnie. I trudno się dziwić. Kiedy się patrzy na to, jakich ludzi dobrał sobie do autorskiego rządu, trzeba dojść do wniosku, że jego instynkt polityczny ulokowany był we włosach, które mu ostatnio wypadły.

Z Tuskiem jest nietęgo, skoro nawet Grzechu Schetyna publicznie mówi, że premier jest zmęczony i powinien odpocząć. Co Grzesiek, zamknęłoby się premiera w jakimś SPA? Tak na początek, potem dochodziłby do siebie w zakładzie dla nerwowo chorych. Może w Arłamowie albo innym odludnym miejscu, gdzie jest cisza i spokój, a nie ma telefonów.

Tusk nie zamierza jednak odchodzić, tym bardziej że jemu żadnej premii nikt nie zagwarantował. Zamiast tego premier będzie lustrował swój rząd. Ale nie pod kątem związków z SB, lecz związków ze Schetyną. Ponieważ już wcześniej schetynizm wypalany był z kręgów rządowych żywym ogniem, niewykluczone, że jedyną ofiarą tej akcji będzie sam premier. Jego związki ze swą byłą prawą ręką są niepodważalne i obawiamy się, że w tej sytuacji Tusk nie może już ufać Tuskowi.

Z pewną przykrością przyglądamy się poczynaniom ministra Sławomira Nowaka. Przykrością, bo strasznie po nim jeździliśmy, a jako minister koleś radzi sobie... Jak na ten rząd, to wręcz wyśmienicie. Co prawda z infrastrukturą jest krucho, jak było, ale Nowak przynajmniej nie twierdzi, że jest inaczej. No i ludzie rzadziej w tym roku zamarzają w pociągach. Naprawdę doceniamy.

 

Z życia opozycji

Muł przemówił. I to w Sejmie. Mowa rzecz jasna o szefie klubu ziobrystów Arkadiuszu Mularczyku, którego tak pieszczotliwie nazywają partyjni koledzy. No i tenże Muł znalazł sposób na horrendalne odprawy dla takich gości jak zwolniony szef centrum sportu. Trzeba je, wykoncypowali ziobryści, zżynając z Orbána, obłożyć 99-procentowym podatkiem.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy