Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z rządem Tuska?

Tomasz Ozdowy

Ci, którzy poparli PO i PSL w ostatnich wyborach, bo uznali, że w dobie kryzysu lepiej postawić na rząd kontynuacji niż na rząd przełomu, mogą mieć się z pyszna.

Kontynuatorzy – Arłukowicz, Mucha, Nowak, Szumilas, ale też szefowie podzielonego MSWiA – Cichocki i Boni na razie doprowadzili do tego, że z twarzy premiera znikł uśmiech, a pojawił się na niej grymas. Bo kompromitacje ministrów nie tylko zburzyły zaufanie do rządu, ale doprowadziły wręcz do społecznego buntu. Młodzi atakują ACTA, rodzice protestują przeciwko zapędzaniu sześciolatków do szkół, emeryci są wściekli, bo muszą więcej płacić za leki. Wielkie „Oto jestem" Stadionu Narodowego zamieniło się w śmieszne – „Ot, wyszło jak zawsze". A o A2 lepiej już Nowaka nie pytać. Bo po co chłop ma się denerwować? Trudno powiedzieć, czy sosnowiecka wpadka policji była efektem zmian w MSW. Ale to, że państwowa służba stała się niemalże zakładnikiem szeryfa Rutkowskiego, powinno budzić  niepokój. Tak wali się cała konstrukcja nowego gabinetu. Ministrowie bez politycznego zaplecza mieli dać premierowi chwilę wytchnienia przed  reformatorską zagrywką. Tylko po to, by dalekowzroczny Tusk mógł rzucić Polakom trudne wyzwania w imię przyszłego dobrobytu. Niestety ministrowie zawiedli, ciągnąc szefa na dno.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?