Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Stefan Niesiolowski (z prawej) i Miroslaw Drzewiecki gratuluja Donaldowi Tuskowi reelekcji na stanowisko szefa PO

Życie z rzucania epitetami

Piotr Gursztyn

Stefan Niesiołowski nie robi nic. Ani w Sejmie, ani w swoim okręgu wyborczym, ani nawet we własnej partii. Nie jest szanowany nawet przez swoich, ale za to bardzo potrzebny

To wydarzenie mało kto zauważył. Na początku listopada zakończył się proces, który Stefan Niesiołowski wytoczył Zbigniewowi Girzyńskiemu. Poseł PiS miał być sądzony za słowa wypowiedziane w telewizji: – Pan Niesiołowski w 2001 r. aspirował do bycia członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Na szczęście władze mojej partii nie przyjęły go wówczas.

Wzgardzony przez PiS

Niesiołowski stwierdził, że przypisywanie mu chęci wstąpienia do partii, którą zwalcza dziś zaciekle, jest absolutnym kłamstwem. Gdy jesienią 2010 r. złożył pozew przeciw Girzyńskiemu, informowały o tym wszystkie media. Np. o tym, że poseł PiS uchyla się od przyjęcia pozwu. Wtedy – jak się zdawało – Niesiołowskiemu zależało na rozgłosie.

Odwrotnie niż później. Proces ograniczył się tylko do jednego posiedzenia sądu. Trwającego około 20 minut. Jako pierwszy głos zabrał prawnik Niesiołowskiego – skądinąd jego własny zięć. I zaproponował wycofanie pozwu, jeśli Girzyński przeprosi jego klienta.

– Odpowiedziałem, że nie było moją intencją obrażenie Niesiołowskiego, ale nie wycofałem się z tego, co powiedziałem. Dodałem, że jeżeli będę mówił o tym w przyszłości, to zawsze powołam się na źródło potwierdzające chęć wstąpienia Niesiołowskiego do PiS – mówi Girzyński. Mimo to adwokat powoda wstał i powiedział, że pozew jest wycofany. Niesiołowski nie odezwał się ani słowem.

Proces mógł przynieść Niesiołowskiemu przykre niespodzianki. Girzyński wezwał na świadków Jarosława Kaczyńskiego, Ludwika Dorna i Kazimierza M. Ujazdowskiego, bo to głównie oni w 2001 r. układali listy PiS. Sąd nie zdążył jednak nikogo przesłuchać.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość