Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Wszyscy przekraczają miarę! Wszyscy, tylko nie my

Piotr Zaremba

Jak się zachować wobec tragedii w Sosnowcu? Na razie odbywa się wielkie bicie w cudze piersi. Pod hasłem: „Więcej delikatności”

Na temat tej wciąż niewyjaśnionej historii milczałem jak mysz pod miotłą. Choć trudno nic nie mówić, kiedy ocena pracy prokuratury i policji to kwestia polityczna. Zresztą także temat zachowania mediów staje się w jakiejś mierze pytaniem o system, o model, o normy. Tyle że niełatwo językiem polityki proponować tu rozwiązania.

Oto Bogusław Chrabota apeluje w „Newsweeku": uszanujcie tragedię półrocznej Madzi. Apel słuszny – w moim przekonaniu i niektórzy obrońcy matki, i niektórzy jej oskarżyciele dawno przekroczyli wszelkie granice. Ale oto w tym samym „Newsweeku" kilka stron dalej widzę sesję zdjęciową sławnego detektywa z obnażonym torsem. Naturalnie to jeszcze nie jest włażenie z butami w życie rodziny zabitego dziecka. Ale jest w tym coś niestosownego. Przecież pretekstem do tej rewii jest cudza śmierć.

Nie chcę już nawet dochodzić, co w tej sprawie robiła telewizja redaktora Chraboty, czyli Polsat. Bo tu wszędzie dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło. Oto oglądam program Tomasza Lisa w TVP2. Czwórka pań z psychologicznym przygotowaniem zasiada w studiu, aby dyskutować o tym, że wszyscy przekraczają miarę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu