Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Salamandra śledzia

Wiktor Świetlik

Jak delikatnie poinformować ludzi, że muszą zapłacić ponad pół miliona facetowi, który nie wywiązał się z obowiązków? Joanna Mucha zrobiła to w takim stylu: „No trzeba mu zapłacić te 348 tys. i jeszcze te 228 tys. zł".

To był błąd pani minister! Mówiąc o tej premii na konferencji, trzeba było podzielić ją na cztery części po 142,5 tys. zł. Wtedy ludzie na pewno by się nie połapali.

W  innych krajach urzędnicy i politycy jak coś zepsują, podają się do dymisji, zwalniają odpowiedzialnych, ponoszą odpowiedzialność finansową. U nas kara jest dużo wyższa, bo honorowa. Trzeba przeprosić. Tę najwyższą cenę płacą więc kolejne osoby. Po tym, jak premier przeprosił za ACTA, minister Boni przeprosił premiera Tuska, za coś tam znowu przeprosił Sławomir Nowak, a Joanna Mucha czeka w kolejce. By strawestować popularną niegdyś rymowankę: „Przepraszał pies kanarka, kanarek niedźwiedzia, niedźwiedź salamandrę, salamandra śledzia".

Sensacja, a zarazem transfer tygodnia – Antoni Macierewicz zapisał się do PiS! Dzięki tej zaskakującej decyzji dowiedzieliśmy się, że Macierewicz tam jeszcze nie był, a zarazem po raz kolejny możemy sobie uświadomić, że w polskim parlamencie mamy całkiem spore grono ludzi, którzy w połowie są w ciąży. Wchodzą z list jakiejś partii, a do niej nie należą.

Rok 2012 będzie rokiem dialogu lewicy, a 2013 r. współpracy na lewicy. Tak orzekł Aleksander Kwaśniewski. Jak on będzie dialogował i współpracował, to rok 2014 będzie można uczynić rokiem pamięci o polskiej lewicy.

Poseł Jan Tomaszewski mówiąc o nieuwzględnianiu poprawek opozycji przez rząd PO, stwierdził, że pod tym zgredem lepsi byli Mao, Kim Ir Sen i Fidel Castro. Wygląda na to, że bramkarz z Wembley i jego wypowiedzi są absolutnie koniecznym elementem planu PiS wiodącego od zwycięstwa do zwycięstwa.

Etatowy opozycjonista w PSL Eugeniusz Kłopotek przyrównał na antenie RMF FM koalicję do małżeństwa będącego w separacji. Dziwna ta separacja. Raczej ona (czyli PSL) udaje, że z nim (PO) nie jest, trochę skarży się na niego po ludziach, a on za to czasem lubi jej przyłożyć.

Na rynku pojawiły się papierosy marki Che, co niezwykle oburzyło niektórych. Niesłusznie, w końcu dzięki temu iluś tam miłośników lewackiego zbrodniarza zrujnuje sobie zdrowie. Szczególnie że najprawdopodobniej zawartość paczki jakościowo odpowiada opakowaniu.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE