Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Poszukiwacze skarbów

Robert Mazurek

Co jakiś czas idzie chyra po mieście: rzucili Barolo do Lidla, Chateauneuf du Pape w Biedronce, wszystko tanie jak barszcz, szybko, bo się promocja kończy!

Rzeczone Barolo za 29 zł było najgorszym pomysłem na wydanie trzech dych na wino, odkąd Fenicjanie wynaleźli forsę, nie szukajmy więc w dyskoncie luksusu, wystarczy dobry standard. I rzeczywiście, bo poza wyjątkami (Chateauneuf du Pape w Biedronce sprzed pół roku, szampan z Lidla) zwykle trafiamy wtedy kulą w płot.

Dlatego jeśli zobaczą kiedyś państwo amarone za trzy dychy, to zapewne będzie to kolejny pomysł na ściągnięcie snobów. Bo wino to na pewno nie będzie.

Uzbrojony w tę wiedzę oraz roznoszone na winiarskich portalach ostrzeżenie ominąłem w Biedronce ich włoską promocję, bo nie chcę znęcać się nad owadem. Chilijska reserva za 14,99 zł też okazała się nudną i wodnistą porażką. W Biedronce niemal w ciemno można za to kupować wina portugalskie. To nie tylko tam najlepszy stosunek ceny do jakości.

I rzeczywiście, tańsza Tova, wino młode, świeże i proste, daje się wypić bez przykrości. Bodaj jeszcze sympatyczniejsza jest wytwarzana nad Tagiem Falua. Tag tak! – chciałoby się zakrzyknąć.

A na koniec przykra wtopa. Dwa tygodnie temu polecałem państwu Beaujolais. Chcąc to jakoś przybliżyć, napisałem, że region ów leży między Rodanem a Saoną. A później, w wyniku własnych szaleńczych skrótów (wbrew pozorom, pisząc byłem trzeźwiutki), najpierw wyleciała Saona, a potem z Rodanu zrobił się... Ren. Cud, że nie renifer, sens byłby podobny. Serdecznie przepraszam. No, ale faktycznie, było krócej.

r.mazurek@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy