Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Jesteśmy dumni z Polski

Anna Herbich

W poprzednim numerze opublikowaliśmy odpowiedzi artystów, duchownych, naukowców i publicystów na pytanie: „Dlaczego jesteś dumny z Polski?"

O to samo spytaliśmy na Facebooku naszych czytelników. Okazało się, że są dumni z tych samych ważnych dla Polaków wartości, co nasi autorzy. Oto niektóre wypowiedzi:

Monika Suszek: „Jestem dumna z naszej historii, kultury i umiłowania wolności. Potrafimy odrodzić się niczym Feniks z popiołów".

Marcin Parys: „Polska jest moją ojczyzną. To ona mnie ciągle kształtuje. Odkrywając karty historii naszego kraju, poznaję bohaterskie czyny naszych przodków, którzy nie szczędzili krwi i wysiłku, bym mógł teraz żyć w wolnym kraju. Za to pragnę im podziękować oraz spłacić dług wdzięczności poprzez mądre wybory i decyzje. Jestem dumny z bycia Polakiem i nie wyobrażam sobie, abym mógł mieszkać gdzie indziej. Tu jest i zawsze będzie moje miejsce na ziemi".

Marek Stefan: „Jestem dumny z tego, że Polska wydała tyle pokoleń wspaniałych harcerzy, wychowawców i pedagogów, którzy byli przewodnikami w najciemniejszych czasach".

Maciej Balawelder: „Jestem dumny z naszej historii, heroizmu, z polskich patriotów, którzy zginęli za polską sprawę. Jestem dumny z polskiej literatury, języka, polskiej szkoły filmowej, muzyki, teatru. Z Mickiewicza, Słowackiego, Norwida. Z polskich zrywów narodowych. Tak jak napisał pan Ziemkiewicz – jesteśmy nie do zaorania. Szacunek dla Polski, dla Polaków (nie mylić z polactwem) i dla wszystkich patriotów, którzy kochają nasz kraj, język i historię".

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO