Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Rządzi nami lokaj marketingu

Michał Karnowski, Jacek Karnowski

Z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, politykiem Prawa i Sprawiedliwości, byłym ministrem kultury i dziedzictwa narodowego

Może pan pomoże nam zrozumieć, jak to jest, że państwem rządzą dziś historycy Donald Tusk i Bronisław Komorowski, na dodatek sami kiedyś zaangażowani w opozycję, a ze szkół ten przedmiot, i język polski, się systematycznie usuwa? Niszczy się polski kod kulturowy?

Najprościej mówiąc – są historykami, ale nie zachowują się jak elita państwowa. Nie są najwyraźniej w stanie prowadzić samodzielnej i odważnej polityki. Ulegają więc naciskom zewnętrznym.

Zagranicznym? Krajowym?

W tym konkretnie przypadku ulegają  mainstreamowi edukacyjnemu, który destruuje szkołę. Polega to na ekonomizacji   polskiej  edukacji , wyrzuceniu za burtę  historii i  humanistyki. Już w roku 2001, wraz z nieżyjącym już śp. Tomaszem Mertą, który zginął w Smoleńsku, spieraliśmy się  z ministerstwem edukacji w sprawie zmian w  programach nauczania. Poczuliśmy wtedy obaj, że zaczyna być realizowana szersza wizja. Humanistyka ma iść  w kąt.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy