Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Głupotą zabić szkołę

Aleksander Nalaskowski

O słabym poziomie uczniów szkół podstawowych przekonują się gimnazja. O słabym poziomie gimnazjalistów – licea. Poziomem licealistów niepokoją się akademie, których absolwentami jesteśmy coraz bardziej przerażeni

W zasadzie nie ma się już o co spierać. Przedmiot sporu chyba nie stanowi już większej wartości, a w każdym razie nie jest ważny dla tych, którzy go dzierżą. Dlatego kwestię szkoły mamy już pozamiataną. Powiedziałbym nawet, że ostatecznie. I niestety nie jest to ani żart, ani czarnowidztwo, lecz sucha (chociaż nie beznamiętna) analiza faktów. Mało tego, gdybyż to szło tylko o szkołę. Niestety gra się toczy o całe pokolenie, a więc tak naprawdę o przyszłość Polski. I już nie wiem, jakich słów użyć, aby przekonać, że to ważne.

Więc może nie jest ważne? Może było ważne? A może już wszyscy jesteśmy zmęczeni Chrobrymi, powstaniami, Wałęsami, zdrajcami, bohaterami i w ten sposób cicho ogłaszamy, że jesteśmy do wzięcia za ciepłą wodę w kranie, za organizację olimpiady, za dobre i tanie samochody z Chin? A jak nas już zagospodarują, to okaże się, że leżymy na złożach gazu łupkowego, odnalezionych pokładach srebra, unikalnych minerałów służących medycynie i mamy najzdrowsze w Europie powietrze. Tyle że już nic nie będzie nasze. Jakkolwiek będziemy mogli z tego korzystać po korzystnych cenach, a może nawet z dobrotliwą ulgą ze strony sprzedawców naszych niegdysiejszych dóbr.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?