Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Świat postępowego filistra

Bronisław Wildstein

Nie sposób zredukować namiętności erotycznej do aerobiku, ale strywializować ową sferę życia już można

Jeśli chcemy zanurkować w świecie postępowego filistra, warto posłuchać Radia TOK FM. Konferansjer zaprasza grono profesorów, których tytuły nobilitować mają jego poglądy. Zaczyna się wesoło. List do szkoły wysyła ojciec, który nie życzy sobie, aby nowy nauczyciel na lekcji uczył jego córkę nakładania prezerwatywy na marchewkę. Radość w studiu nie ma granic. Zachęcani przez konferansjera leciwi naukowcy rechoczą na wyprzódki, rozważając, czy powodem protestu była obrona tradycji, która każe w ten sposób przyodziewać banany, czy może rodzic cierpi na alergię.

Nikomu z rozmówców nie przyjdzie do głowy, że może chodzić o sprawy poważne, takie jak np. banalizację erotyzmu, którą lansują tego typu „zabiegi pedagogiczne". Trywialne nauczanie niedojrzałych ludzi, że seksualność to zespół technik, ma bardzo nietrywialne konsekwencje, a przy okazji może urażać wrażliwość niektórych. Zabawa ma jednak granice i potrzebuje uzasadnienia. Po jej zakończeniu usłyszymy autorytatywny sąd (mówią przecież profesorowie), że w sprawie pojawia się wątek poważny tzn. pytanie o prawo rodziców do interwencji w program nauczania. Jeśli zaakceptujemy takie protesty, to, ho, ho, niedługo może zabronimy nauczać heliocentrycznego modelu?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy