Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z podatkami?

Paweł Jabłoński

Nie będzie prawdziwej unii gospodarczej i naprawdę wspólnego rynku do czasu, gdy systemy podatkowe w należących do nich państwach będą nadal tak bardzo zróżnicowane.

Pod takim właśnie hasłem Bruksela zaczyna walkę o jednolite systemy i stawki podatkowe.

Z punktu widzenia polskiego interesu jednolity system podatkowy wydaje się korzystny. Oszczędności w działach podatkowych i prawnych dużych firm byłyby w skali Unii Europejskiej ogromne.

Ale już szybkie ujednolicanie wszystkich stawek podatkowych może mieć dla naszej gospodarki i społeczeństwa skutki wręcz fatalne.

Dyskusja nad tym, jak powinien wyglądać ten nowy system podatkowy, trwa od pewnego czasu.

Oczekuje się, że Bruksela już w przyszłym roku przedstawi pierwsze szczegółowe projekty. Determinacja Komisji Europejskiej oraz najbogatszych krajów Unii jest duża.

Polska powinna być na to przygotowana, ale – niestety – nie jest.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez