Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Przelot turystyczny

Do Wenecji z Krakowa będzie można polecieć bezpośrednio. Pod koniec przyszłego miesiąca linia lotnicza Volotea zacznie zabierać tam podróżnych dwa razy w tygodniu. Oznacza to, że z lotniska w Krakowie można się już dostać do prawie 40 różnych miast.

W weekend w Warszawie odbyły się kolejne targi sportów wodnych i rekreacji Wiatr i Woda. Oprócz interesujących premier jachtów, jak choćby Delphia 31 rodem z Olecka, wyposażenia żeglarskiego czy kajakowego w czasie imprezy odbyło się kilka dość nietypowych spotkań. Chętni mogli m.in. posłuchać, jak Aleksander Doba samotnie przepłynął Atlantyk... kajakiem, czy dowiedzieć się czegoś więcej na temat samotnego rejsu dookoła świata kapitana Cichockiego. Choć większość polskich żeglarzy jak co roku skończy na Mazurach albo Morzu Śródziemnym, to pomarzyć zawsze można.

Mieszkańcy ukraińskiego Charkowa założyli grupę inicjatywną. Reagując na wygórowane ceny, jakie przybywającym na Euro 2012 zaoferują wszystkie ukraińskie hotele, postanowili oni ugościć kibiców... za darmo. Cała akcja odbywa się za pośrednictwem portali społecznościowych, na których organizatorzy akcji zbierają zgłoszenia chętnych z innych miast. Zaporowe ceny w ukraińskich hotelach wzbudzają zaniepokojenie nawet na najwyższym szczeblu. Wypowiadał się na ich temat zarówno dyrektor wykonawczy UEFA Events Martin Kellen, jak i wicepremier Ukrainy Borys Kołesni-kow. W Polskich hotelach ceny jak na razie nie ros-ną w lawino-wym tempie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe