Najnowsza interwencja Uważam Rze

Odpowiedź na „sprostowanie”

Przed tygodniem „Uważam Rze" opublikowało list, zabawnie nazwany przez autorów „sprostowaniem", w którym dwoje dziennikarzy konkurencyjnego tygodnika „Polityka" próbuje obalać tezy zawarte w moim felietonie sprzed trzech tygodni.

Dotyczył on pisanej przez nich nowej książki o radiowej Trójce i ankiety, jaką współautorka przyszłego arcydzieła rozsyła do obecnych i byłych dziennikarzy tejże stacji. W ankiecie mowa jest m.in. o „zawirowaniach politycznych 1980–1981" (sic!) oraz „pisizmie" i „sobalizmie" za czasów rządu PiS i pięciomiesięcznego szefowania Trójce przez Jacka Sobalę.

Nie odpisywałbym autorom, których książka powstanie w oparciu o tak żenujące, politpoprawne ankietki, gdyby nie fakt, że przy okazji ich „sprostowania" na jaw wychodzi kolejna smutna prawda o dziennikarskim rzemiośle Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza.

Otóż, jak się okazuje, nie potrafią oni przeczytać ze zrozumieniem półtorej strony maszynopisu. W swoim felietonie wyraźnie napisałem o ankietce, a potem zaznaczyłem, że „była dziennikarka Trójki Jolanta Kucharska nie chciała uczestniczyć w tej ankietce agitce".

Co odpowiadają oburzone gwiazdy „Polityki"? „Nie jest prawdą, że książka jest agitką". Książka może i nie, wszak jeszcze nie powstała, ale ankietka agitką – w mojej opinii – pozostaje. Zakończyłem tamten felieton pytaniem: „Czy autorzy książki reprezentują już prawdziwy platformizm, czy tylko pospolity władzowłazizm, pozostawiam państwu do oceny". Jak z pytaniem tym radzą sobie sami zainteresowani? „Nie jest prawdą, że reprezentujemy platformizm i władzowłazizm" – piszą. Pewnie, że nie. Reprezentujecie państwo jedno LUB drugie.

Ale jeszcze bardziej – „niezrozumializm, co czytalizm", „nazłodzieizm czapkogoreizm" i „zabawnolizm mimowolizm". To sporo, ale na kolejny felieton raczej nie wystarczy, przepraszam.

Krzysztof Feusette

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy