Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kogo przed Trybunał Stanu?

Bronisław Wildstein

Mniej więcej sto razy władze III RP wykorzystywały swoje służby, do pogrążenia niezależnego biznesu

Tydzień temu szef UOP za rządów Leszka Millera Zbigniew Siemiątkowski skazany został na rok więzienia (w zawieszeniu), a dyrektor zarządu śledczego kierowanej przez niego instytucji – na dziesięć miesięcy. Część zarzutów przedawniła się. Tą sprawą media nie interesowały się specjalnie. Dotyczyła ona bezprawnego zatrzymania prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego w lutym 2002 r. UOP wymusił tę decyzję na prokuraturze, przekazując jej fałszywą informację o chęci ucieczki Modrzejewskiego za granicę. Wcześniej wysunięto przeciw niemu szereg nieprawdziwych zarzutów.

Zatrzymanie Modrzejewskiego poprzedziła narada u premiera Millera, w której brali udział szef UOP, ówczesna minister sprawiedliwości i minister skarbu. Chodziło o to, aby na stanowisko szefa Orlenu powołać swojego człowieka. Powiadomiona zawczasu TVP Kwiatkowskiego nakręciła zatrzymanie Modrzejewskiego w konwencji schwytania Ala Capone.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?