Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z podniesieniem wieku emerytalnego?

Piotr Gabryel

Dobre pytanie! – można powiedzieć. Coraz więcej wskazuje bowiem na to, że to, co zwykle w wypadku Donalda Tuska, czyli albo niewiele czy zgoła nic, albo – w najlepszym (dla przyszłości Polski) wypadku – jakiś zgniły kompromis.

W każdym razie twarde stanowisko Tuska z jego exposé (pamiętają państwo: „wprowadzimy", „zreformujemy", „zrobimy") zamienia się powoli w zwykłe stanowisko Tuska („porozmawiam z wicepremierem", „zobaczymy, co się da zrobić", „postaramy się", „ustalimy" itp. itd.).

Premier przestał się już na przykład trzymać tego, do czego jeszcze niedawno był (i słusznie) bardzo przywiązany: żeby po prostu podwyższyć wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67. roku życia, bez obudowywania tej zmiany kosztownymi dla budżetu rozwiązaniami osłonowymi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?