Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Dominique Moisi, Geopolityka emocji, PWN

Nowa mapa połowy świata

Dominique Moisi postanowił na nowo podzielić świat. Doszedł bowiem do wniosku, że w czasach galopującej globalizacji dawny podział na kraje czy ideologie nie wystarczy już do opisania rzeczywistości i zaproponował nowe kryterium – emocje.

Na jego mapie kultura nadziei rozkwita w Azji. Świat islamski tonie w kulturze upokorzenia, a Zachód w kulturze strachu. Oczywiście jest to podział siekierą ciosany i Moisi dobrze o tym wie – stąd  w jego geopolityce są całe kontynenty, w których wszystkie te kultury współistnieją. Afryka, Ameryka Płd., Rosja... I to chyba właśnie najsłabszy punkt tej ciekawej teorii. No bo po co komu nowa mapa świata, na której nie mieści się jego połowa?

—wl

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?