Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Stefano Redaelli, Trzydziesty kilometr Jednosc

Bądź gotowy dziś do drogi

Krzysztof Masłoń

Nie ma nieszczęść, z których nie można się podnieść, ani powodu, by obrażać się na rzeczywistość, na świat, na Boga i we łzach powtarzać niczym mantrę: Panie, czemuś mnie opuścił?

Przeciwnie – dowodzi Stefano Redaelli  – zawołaj: Przyjdź, Panie. Być może, rzeczywiście, znalazłeś się na 30. km swojego życiowego maratonu i kompletnie opadłeś z sił. Chcesz jednak pokonać cały dystans, dobiec do mety. A skoro tak, to powtarzaj jedno słowo jak zaklęcie: „mogę". I biegnij dalej.

Radek, bohater książki, w chwili największego załamania po porzuceniu przez ukochaną bliski był popełnienia samobójstwa. Uratował go... pies, na którego spojrzał, a ten odwrócił się w jego stronę, pomachał ogonem i ruszył dalej. Niedoszły samobójca uświadomił sobie, że wcale nie chce w swoim ostatnim locie oglądać ani ziemi, ani nieba. Że najpierw pragnie zobaczyć drogę. Bo to sama droga – jak czytamy w słowach, które Redaelli obrał za motto powieści – jest celem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy