Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Grajcie, czego nie znacie

Już po pierwszej płycie było jasne, że największym atutem Jazzpospolitej będzie to, że za granie jazzu biorą się muzycy jazzu nieznający.

Jazzpospolita
Impulse
Ampersand

Nieobciążeni odniesieniami do Coltrane'a czy Davisa, za to nieźle poruszający się w temacie alternatywnego rocka, postrocka czy elektroniki. „Impulse" potwierdza ten atut. Nowy krążek jazzu ma w sobie jeszcze mniej, choć synkopowane rytmy czy ogólna konwencja zdają się sugerować coś odwrotnego. A jednak dynamika jest tu przeważnie rockowa, a więcej niż improwizacji jest psychodelicznych zabaw elektroniką. W efekcie daje to muzykę zawieszoną gdzieś między nu jazzem w stylu Jaga Jazzist czy Flanger, a specyficznym graniem, jakim kiedyś parali się muzycy pokroju Allana Holdswortha.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?