Najnowsza interwencja Uważam Rze

W sprawie języka nienawiści

Obywatelska Komisja Etyki Mediów zwraca uwagę opinii publicznej na działalność publicystyczną pisma „Krytyka Polityczna", wydawanego przez środowiska ultralewicowe.

Pismo to otrzymuje wysokie dotacje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu m.st. Warszawy, a niektóre zamieszczone tam treści są zakazane przez prawo.

Publicysta Cezary Michalski dokonał w nim napaści na znanego ekonomistę Krzysztofa Rybińskiego. W tekście mamy do czynienia z propagandą ideologicznych ekstremizmów, jaskrawym przypadkiem użycia języka pełnego nienawiści wobec osoby o odmiennych poglądach oraz z zakazaną przez prawo otwartą deklaracją użycia przemocy. Rybiński według Michalskiego „przynosi wstyd (...) gatunkowi ludzkiemu", więc – jak pisze dalej – „pierwszym i na razie jedynym bankierem, którego zamknę w samochodowym bagażniku, będzie właśnie Rybiński"; „w starożytnym polis Rybiński w najlepszym wypadku zostałby wygnany, a w najgorszym zabity".

Szokuje również wyraźna fascynacja Michalskiego najgorszymi kartami z dziejów współczesnej Europy: „będę musiał powrócić do dziecięcych fascynacji grupą Baader-Meinhof"; przypomnijmy, że Baader-Meinhof to lewacka grupa RAF, która w latach 70. mordowała polityków

w Niemczech i we Włoszech. (...) Michalski stał się zatem nostalgicznym promotorem ideologicznego terroryzmu, testuje nas i naszą europejską cywilizację, by przekonać się, ile jeszcze będziemy w stanie znieść obelg, poniżania czy zastraszania.

(...) Publicystyczne ataki nienawiści wobec mężczyzn ze względu na płeć prezentuje bez przeszkód w Polskim Radiu publicznym co sobotę Kazimiera Szczuka, która – jak wiemy – związana jest z tym samym środowiskiem.

Tomasz Bieszczad,
Teresa Bochwic,
Anna Pietraszek,
ks. Roman Piwowarczyk,
Ewa Stankiewicz,
Jan Żaryn

Warszawa, 14 marca 2012 r.

 

Dziękujemy za reakcję w tej bulwersującej sprawie. Pytanie, co jeszcze musi się zdarzyć, by władza przestała finansować z pieniędzy podatników, naszych pieniędzy, to skrajne i radykalne środowisko, pozostaje bez odpowiedzi.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej