Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Iveta Radicova ? szefowa prawicowego gabinetu ? mimo sporej popularnosci do rzadzenia sie nie nadawala sie do funkcji premiera. Nie rozumiala logiki wladzy. fot. Samuel Kubani.

Czerwona Słowacja z gorylem w tle

Piotr Semka

Robert Fico, spadkobierca mecziaryzmu, wygrał na Słowacji wybory. Ironią losu jest to, że jego sojusznikiem stał się kontrsystemowy ruch Anti-Gorilla

Hej, hoop!!! – zwolennicy podrzucają Roberta Fico w górę w sztabie socjaldemokratycznej partii SMER w Bratysławie na ulicy Sumracznej. Lider „czerwonych" – jak nazywają siebie bez kompleksów sami SMER-owcy – uśmiecha się promiennie i demonstruje luz. Na wieczór wyborczy wybrał się w dżinsach i daje się podrzucać z butelką ulubionej coli w ręku.

Być może to aluzja to słynnej przechwałki jego spin doktora: „Fico potrafi nawet z wody zrobić coca-colę". Cudu z colą nikt nie widział, ale tego wieczoru każdy widzi, jak po 18 miesiącach rządów prawicy Fico w efektownym stylu wraca do władzy.

Jest trzecia w nocy i właśnie podano wyliczenia, z których wynika, że SMER zdobył 45 proc., czyli samodzielną większość w parlamencie. Do większości, która pozwoli zmieniać konstytucję, brakuje mu tylko siedmiu głosów. Może rządzić sam, bez koalicjantów. On i jego ludzie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO