Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

„Britannica” tylko w sieci

Po 244 latach kończy się wydawanie najsłynniejszej na świecie encyklopedii „Britannica". To efekt drastycznego spadku sprzedaży.

O ile w 1990 r. sprzedano 120 tys. zestawów encyklopedii, o tyle dziesięć lat później nabywców znalazło zaledwie 8,5 tys. kompletów. Ostatnie wydanie liczyło 32 tomy. Łącznie zajmuje ponad siedem metrów półek bibliotecznych. „Britannice" śmiertelny cios zadała Wikipedia, popularna encyklopedia online tworzona przez internautów. Właśnie dlatego, „Britannica" będzie teraz dostępna tylko w sieci.

Rewolucja technologiczna doprowadziła do upadku wielu innych firm, które wydawały się niezatapialne. Z papierowych wydań zrezygnowało wiele gazet, m.in. „Christian Science Monitor".

—p.k.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Wojciech Romański

W smoczym kręgu