Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Sprawdź, ile możesz zyskać

Piotr Ceregra

Prosty ruch, jakim jest zmiana konta osobistego, może przynieść nawet kilkadziesiąt złotych zysku w skali miesiąca

Banki dobrze żyją z tego, że klientom się nie chce. Gdyby posiadacze rachunków osobistych uważnie przyjrzeli się ofercie instytucji finansowych, zauważyliby szokujące różnice między kontami oferowanymi jeszcze kilka lat temu, a tymi, do których banki zachęcają dziś. Za rachunek starego typu płaci się kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie. W zamian można bez prowizji korzystać tylko z bankomatów należących do własnego banku. Klient, którego skusi konto wprowadzone niedawno do oferty, po spełnieniu niezbyt restrykcyjnych warunków nie zapłaci za jego prowadzenie ani złotówki, bez prowizji wypłaci gotówkę z dowolnego bankomatu, a coraz częściej zainkasuje także dodatkowe bonusy.

Co ważne, w ofercie jednego banku zwykle funkcjonują konta starej i nowej generacji. Banki nie tylko nie zachęcają swoich wieloletnich klientów do zmiany typu konta, ale wręcz to utrudniają. Zazwyczaj w ramach oferty tego samego banku nie da się zmienić planu taryfowego z zachowaniem numeru rachunku. Zwykle trzeba zamknąć stare konto i otworzyć nowe, z innym numerem, a przy okazji wymienić kartę do konta, od nowa zdefiniować stałe zlecenia, poinformować o zmianie rachunku pracodawcę, urząd skarbowy itp. Takie niewygody warto jednak przecierpieć, bo zyski ze zmiany rachunku mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO