Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kaczyński po prostu czeka

Piotr Zaremba

Prezes PiS musi uważać, żeby na lidera opozycji nie pasowano Janusza Palikota

To prezent dla Jarosława – tak ważny polityk PO skomentował wniosek o postawienie lidera PiS przed Trybunał Stanu. Ta uwaga byłaby w pełni słuszna tylko wtedy, gdyby za prezent uznać również napadnięcie kogoś na ulicy.

Pomysł rozliczania przywódców opozycji po pięciu latach od utracenia przez nich władzy, bez przekonującego objaśnienia, dlaczego właśnie teraz (a chodzi tu podobno  o wyjątkowo paskudne naruszenie konstytucji!), to, jak mówią PiS-owcy, miękki putinizm.

Po putinowsku

Obraz komplikuje dziwaczne tło tej nagłej inicjatywy. Jedni widzą w niej intrygę szefa klubu PO Rafała Grupińskiego i jego dawnego protektora Grzegorza Schetyny, którzy chcieliby zintegrować wokół siebie parlamentarzystów swojej partii, a może nawet (to wersja szczególnie demoniczna) stworzyć precedens rozliczania przegranych ekip, co w przyszłości mogłoby uderzyć rykoszetem samego Tuska.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Wojciech Romański

W smoczym kręgu