Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Naprawdę jaki był, nie wie nikt

Adam Ciesielski

Pamiętamy ciepły głos Bogusława Meca, artysty o wielu talentach

Dopiero co żegnaliśmy Violettę Villas i Irenę Jarocką. 11 marca straciliśmy Bogusława Meca, piosenkarza o głębokim, lekko nosowym głosie, upamiętnionego przede wszystkim przebojem „Jej portret".

Urodzony w 1947 r. w Tomaszowie Mazowieckim był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Ale jego przeznaczeniem była muzyka.

Zadebiutował w 1970 r. na Łódzkiej Giełdzie Piosenki, wygrywając ją wykonaniem wiersza Mariana Piechala „Obłąkany kataryniarz" z własną muzyką. W 1971 r. na festiwalu opolskim zdobył laury koncertu debiutów. Zaraz potem triumfował na letnim studenckim festiwalu FAMA w Świnoujściu.

W 1972 r. ponownie zwyciężył w Opolu, tym razem w konkursie głównym, wykonując piosenkę Włodzimierza Nahornego i Jonasza Kofty „Jej portret".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej